Всеки градинар, който засажда краставици в градината си, очаква добра реколта. Въпреки това, не всеки успява да постигне желания резултат. Грешките, допуснати в грижата за градинските култури, могат да доведат до събирането на много малко плодове. Но освен това не трябва да се допускат грешки и по време на засаждането. В противен случай дори и ако поливате растението правилно, прилагате необходимите торове навреме и в правилното количество и третирате храстите срещу вредители и болести, резултатът няма да е задоволителен.
Още: Засадете това до краставиците, за да ги предпазите от листни въшки
Още: Засаждане на разсад от домати: Как да изчислите правилно кога е най-подходящият момент за това
Какво може и какво не може да се засажда след краставиците?
Важно е да засадите правилно краставиците. Оказва се, че още на този етап може да се направи сериозна грешка. И тогава дори правилната грижа за растенията няма да ви помогне да получите добра реколта. Дори опитните градинари допускат тази грешка - запомнете коя е тя и не я правете през следващата година.
Грешката, която не трябва да правите при засаждане на краставици
Тази култура не може да бъде засадена на мястото, където вече е растяла през последния летен сезон. Това действие ще доведе до факта, че растението просто няма да получи достатъчно хранителни вещества и микроелементи. Освен това културата ще бъде много уязвима към болести.
Още: Това е най-добрият тор за овошките през зимата
Още: Трябва ли да се полива градината през зимата?
Не трябва да се забравят правилата на сеитбообращението: на мястото, където преди са растели краставиците, си струва да засадите друга градинска култура. Добър вариант са доматите.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Разсад за сладки и люти чушки: Най-добрите сортове и семена
Още: Садене на целина за разсад: Гарантирано големи и твърди зеленчуци
Краставиците обичат слънцето, така че изберете място за градинската леха на слънце, защитено от ветровете. Почвата трябва да е рохкава и плодородна. Преди засаждане можете да добавите добре хумус или компост. Добре е, когато краставиците се засаждат на места, където растат зеле, картофи, лук, домати, чушки и моркови. Краставиците не харесват тиквени култури.
За засаждане направете бразди с дълбочина 2-4 сантиметра на разстояние 70 сантиметра една от друга. Навлажнете браздите и поставете семена на разстояние 5-10 сантиметра. След това се поръсва с пръст и вода. Препоръчва се да се монтират опори по дължината на лехата.
Можете да засадите разсад и семена от краставици, когато температурата се повиши до +16-18 ° C. При температури под +5°C краставиците умират. Ето защо е необходимо да се сеят семена, когато заплахата от замръзване е преминала и нощната температура остава +8 ° C и по-висока.
Още: Отглеждане от семена: Кога се сеят домати за разсад, така че да дават богата реколта през лятото?
Още: Правила за засаждане на разсад от доматите през януари и февруари
Следващата година ще берете краставици в кофи, ако използвате този тор с мая