Звездната селекция на Реал Мадрид направи фалстарт в Ла Лига (ВИДЕО)

19 август 2024, 00:47 часа • 2692 прочитания

Звездната селекция на Реал Мадрид направи фалстарт в Ла Лига. В двубой от първия кръг на испанското първенство "кралете" завършиха 1:1 срещу Майорка. Родриго откри резултата в 13-ата минута. В началото на второто полувреме обаче Ведат Муричи възстанови паритета с глава след корнер.

Реал Мадрид не успя да победи Майорка

Гостите от столицата поведоха в резултата посредством многоходово нападение, материализирано от Родриго. В средата на първото полувреме Мбапе тества късмета си, но топката излезе в аут. Малко преди почивката Куртоа трябваше да показва класата си, за да не инкасира гол.

ОЩЕ: В дебюта си: Килиан Мбапе донесе първи трофей на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Реал Мадрид

В 53-тата минута обаче белгийският страж остана безпомощен. Муричи засече с глава центриране на Дани Родригес от корнер за 1:1. Вини Жуниор и Мбапе пропиляха хубави шансове за "белия балет", а заслуженото трябва да се отдаде и на вратаря Доминик Грайф. Към края на сблъсъка и състезателите на Майорка имаха своите възможности. В заключителните секунди Ферлан Менди получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Муричи.

ОЩЕ ОТ ЛА ЛИГА: Левандовски поведе Барса към успешен дебют на Ханзи Флик (ВИДЕО)