"Златна резерва" и автогол спасиха Португалия от издънка срещу достойна Чехия (ВИДЕО)

4454

Португалия постигна изключително важен успех над Чехия с 2:1 във втория мач от група F на Европейското по футбол в Германия. На „Ред Бул Арена“ в Лайпциг попаденията паднаха през втората част. Лукаш Провод откри резултата с хубав изстрел в 62-рата минута. Малко по-късно автогол на Робин Хранач възстанови паритета.

В добавеното време на двубоя "златната резерва" Франциско Консисао се озова на точното място, възползва се от грешка в защитата на съперника и донесе победата на "мореплавателите". Суперзвездата Кристиано Роналдо пропусна няколко добри шанса и не успя да се разпише.

ОЩЕ: ЕВРО 2024: Група F – Роналдо, Португалия и 3 непредсказуеми състава

Португалия обърна Чехия с гол на златна резерва

Иберийците стартираха във високо темпо, но трудно създаваха чисти положения. В края на полувремето Роналдо не успя да материализира два шанса. При първия останаха съмнения за засада, а при втория съперниковият страж се намеси. По-интересното обаче бе запазено за след почивката.

Чехия удари, но късметът се усмихна на "мореплавателите"

В 62-рата минута чехите се възползваха по брилянтен начин от своя възможност. Провод получи топката на границата на наказателното поле и матира Диого Коща. Малко по-късно "мореплавателите" изравниха чрез нелеп автогол. Мендеш свали едно центриране, при което Станек изби нескопосано в крака на Хранач и кълбото се оплете в мрежата.

Консисао е златната резерва за Португалия

В следващите минути опасности валяха и пред двете врати. Гол на Жота бе отменен от ВАР заради засада на Роналдо в хода на нападението. Във втората минута от добавеното време появилият се 120 секунди по-рано Консисао се превърна в златната резерва на Португалия. 21-годишният атакуващ състезател на Порто вкара за 2:1 от близко разстояние.

ВИЖТЕ: Пълна ТВ програма за Евро 2024