Уругвай се окичи с бронза на Копа Америка, Луис Суарес - герой (ВИДЕО)

14 юли 2024, 13:26 часа • 1677 прочитания

Уругвай надви Канада след дузпи в двубоя за третото място на Копа Америка и се окичи с бронзовите медали. Големият герой за "урусите" се казва Луис Суарес. 37-годишният нападател изравни резултата в добавеното време на втората част и прати мача в продължения, а при 11-метровите наказателни удари вкара решаващата четвърта дузпа.

Уругвай надви Канада след дузпи и спечели бронза на Копа Америка

На стадион "Банк ъф Америка" в Шарлът, Северна Каролина Родриго Бентакур даде преднина на Уругвай рано-рано в срещата. Малко по-късно обаче Коне възстанови паритета с красив гол. В 80-ата минута  Жонатан Дейвид се оказа на точното място, за да осъществи пълен обрат за Канада. В последните секунди появилият се от скамейката Суарес се възползва от пас на Хименес и вкара за 2:2.

ОЩЕ: Меси призна: Това е последната Копа Америка за мен, изиграх и последното си Световно

Вратар и Суарес - герои за Уругвай при дузпите

При дузпите нито един от изпълнителите за Уругвай не сгреши. Вратарят Роше хвана удара на Исмаел Коне, а Алфонсо Дейвис уцели напречната греда. Луис Суарес реализира четвъртия 11-метров наказателен удар на тима, който се оказа и победен.

ОЩЕ: Уругвайски футболисти се сбиха с фенове на Колумбия след загубата на полуфинала на Копа Америка (ВИДЕО)