"Уембли" е смълчан! Гърция шокира Англия в 94-тата минута!

10 октомври 2024, 23:48 часа • 1456 прочитания

Гърция превзе "Уембли"! Националният отбор на южната ни съседка постигна драматичен успех с 2:1 при визитата си на Англия в двубой от Лига на нациите. В герой за "синьо-белите" се превърна Евангелис Павлидис, който реализира и двете попадения, а победното падна в 94-тата минута.

Павлидис поведе Гърция към превземане на "Уембли"!

Срещата започна равностойно. В 11-ата минута гол на Константинос Мавропанос не бе признат заради засада. В средата на полувремето Палмър пропиля хубав шанс за "трите лъва". След почивката Павлидис завърши страхотен свой рейд с гол за 1:0. По-късно той още два пъти прати топката в мрежата, ала се намираше в нередовни позиции.

ОЩЕ: Червен картон обърна каруцата на Италия въпреки гол в 1-вата минута! Франция громи

Така се стигна до 87-ата минута, в която Джуд Белингам възстанови паритета с прецизен изстрел. Тъкмо когато изглеждаше сякаш Англия ще се добере до хикс, Вангелис Павлидис смълча "Уембли". В четвъртата минута от добавеното време на двубоя нападателят се възползва от суматоха в наказателното поле и вкара за 2:1.

ОЩЕ: "7 милиона българи - 7 милиона състава": Илиев обясни защо не вика много нови (ВИДЕО)