Тих мач за Мбапе, но първа победа за Реал Мадрид в Ла Лига (ВИДЕО)

25 август 2024, 20:05 часа • 1089 прочитания

Испанският колос Реал Мадрид постигна първа победа през новия сезон в Ла лига, след като надви Валядолид с 3:0 като домакин в среща от втория кръг. Новата суперзвезда на "лос бланкос" Килиан Мбапе имаше тих следобед на "Бернабеу", но неговият тим успя да се добере до победата.

Реал Мадрид победи Валядолид

Федерико Валверде даде аванс на Реал с гол в 50-ата минута. В края на мача Валядолид се пропука и допусна два късни гола. Брахим Диас се разписа в 88-ата минута, а в продължението влезлият като резерва на мястото на Мбапе Ендрик вкара за 3:0.

Реал Мадрид

Без гол за Мбапе, но с попадение на резервата му Ендрик

Голът на Ендрик бе дебютен за него. Реал Мадрид пък показа реакция след равенството с Майорка в първия кръг. В следващия кръг "кралете" се изправят срещу Лас Палмас. Този двубой ще бъде и нов шанс за Килиан Мбапе да отбележи първо попадение с екипа на Реал в Ла Лига.

Припомняме, че Мбапе вече вкара гол за Реал Мадрид, носейки първи трофей на "кралете" през новия сезон, но все още търси такъв в испанското първенство.