Съндърланд с нов успех, вече е над чертата

27 април 2014, 18:58 часа • 9182 прочитания

Отборът на Съндърланд продължи с добрите си изяви в последните седмици и след като разгроми Кардиф Сити с 4:0 като домакин, се измъкна от зоната на изпадащите във Висшата лига.

В последния кръг "черните котки" победихa Челси на "Стамфорд Бридж", нанасяйки първа домакинска загуба на Жозе Моуриньо начело на "сините". Преди това пък възпитаниците на Гус Пойет взеха точка от "Етихад", а днес те бяха категорични срещу пряк конкурент в битката за оцеляване. Конър Уикъм откри в 26-та минута, а точно преди почивката Кала извърши нарушение в наказателното поле и бе изгонен, а Борино реализира отсъдената дузпа. През втората част Джакерини и Уикъм оформиха крайното 4:0. С този успех Съндърланд се измъкна от зоната на изпадащите с 32 точки, докато Кардиф вече е на дъното с 30.