Спекулация или реалност: Ювентус продава Кристиано Роналдо?

23 август 2021, 12:05 часа • 8599 прочитания

Ръководството на Ювентус е готово да се раздели с голямата звезда на тима Кристиано Роналдо преди края на трансферния прозорец срещу 30 милиона евро, съобщават медиите в Италия.

Още: Европейски гранд е опрян до стената – две от най-големите му звезди напускат

Още: Гьозтепе на Стоилов за малко да възкръсне в Суперлигата! Изтърва победата над тим от топ 3 (ВИДЕО)

Вчера стана ясно, че Роналдо е поискал от наставника на "бианконерите" Масимилиано Алегри да не бъде сред титулярите за двубоя с Удинезе от първия кръг на Серия А, тъй като се надява да си осигури изходящ трансфер преди края на месеца. Роналдо все пак се появи в игра през втората част и отбеляза победен гол в 94-та минута, който впоследствие бе отменен заради засада след намеса на ВАР, а торинци започнаха сезона с равенство 2:2.

Според последните информации от Ювентус няма да правят спънки за трансфер на Роналдо, като те искат и съвсем приемлива сума за петкратния носител на Златната топка - 30 милиона евро. До момента обаче не са се появили желаещи за подписа на 36-годишният португалец, като той е бил предложен на Манчестър Сити, но "гражданите" са концентрирани върху привличането на голмайстора на Тотнъм Хари Кейн.

Тъй като Роналдо има договор само за още една година с Ювентус, не е изключено той да остане в Торино през този сезон, след като да премине в друг клуб със свободен трансфер, като една от възможните дестинации за него е ПСЖ, където той може да се събере с големия си конкурент Лионел Меси.

Още: Фенербахче постави на колене съперник за 30 минути и се възползва от гаф на Галатасарай (ВИДЕО)

Още: Мъката на Юнайтед продължава! Рулетката при дузпите класира Фулъм напред, ФА Къп ще има нов носител

А какво каза по въпроса наставника на "старата госпожа" Масимилиано Алегри прочетете в SportLive.bg.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес