Шведското футболно първенство няма да въвежда системата ВАР, обяви председателят на местната федерация Фредрик Райнфелд. Почти всички клубове от елита на страната се противопоставят на технологията и предпочитат да играят без използването на ВАР.
Още: 3 големи дербита: Ясни са 1/8-финалните двойки в Шампионска лига
Още: Младият треньор на Байерн "не спира да унижава един от най-великите играчи на всички времена"
Клубовете в Швеция са против ВАР
ВАР е в центъра на много дискусии в първенствата, където е въведена с оплаквания заради сложните анализи на спорни засади, които забавят играта с много минути. Още миналото лято Шведската професионална футболна лига обяви, че "мнозинството от клубовете" са против ВАР.
Sweden has become the first country to reject VAR following opposition from the majority of elite clubs.🇸🇪❌ pic.twitter.com/7yMrqXxMz6
— Ben Jacobs (@JacobsBen) April 26, 2024
Още: Масова чистка на "Етихад": Гуардиола готви раздяла с ключови фигури от златната ера на Сити
Още: Ясни са всички отбори, които продължават към 1/8-финалите в Лига Европа и Лига на конференциите
"Имаме 18 елитни клуба и два района, които са обявили, че не искат въвеждането на ВАР", казва Райнфелд, който е бивш премиер на Швеция. "Уважаваме това. Аз съм за уважението към демократичните правила на играта", добави още той.
Още спортни новини четете в Actualno.com!
Още: Кирил Десподов напусна Лига Европа, но записа уникално постижение в турнира
Още: ПАОК пак не стартира с Десподов и отпадна безславно от Лига Европа