Резултати от квалификациите: Три отбора се класираха за Евро 2024

14 октомври 2023, 00:38 часа

В петък вечер (13.10) се състояха поредните 7 квалификационни срещи за Европейското първенство 2024 в Германия. От тях стана ясно, че три отбора математически си осигуриха участие на европейските финали. Това са националните селекции на Франция, Португалия и Белгия.

В шоу с марка Мбапе: Франция срази Нидерландия

В голямото дерби от група "B" "петлите" подчиниха Нидерландия с 2:1 при визитата си на "Йохан Кройф Арена". Суперзвездата на ПСЖ Килиан Мбапе бе над всички и вкара по едно попадение във всяко полувреме, като второто бе изключително красиво. Тимът на Дидие Дешан е непобеден на върха с 18 точки.

Килиан Мбапе Франция

Роналдо блести в своя мач №200 за Португалия с два гола

При завръщането на голямата си звезда Кристиано Роналдо "мореплавателите" надвиха Словакия с 3:2 като домакин в сблъсък от квалификационната група "J". Нападателят на Ал Насър, който получи специален плакет по повод своя мач номер 200 с националната фланелката, се отчете с две попадения за иберийците - по едно във всяко полувреме. Така Португалия продължава без загуба с 21 пункта в актива си.

Белгия потрепери до края, но се класира за Евро 2024

Друг интересен двубой представляваше Австрия - Белгия, завършил 2:3. "Червените дяволи" оформиха класическата си преднина от 3 гола до 60-ата минута чрез Доди Лукебакио, който се разписа на два пъти, и Ромелу Лукаку. Въпреки че останаха с 10 души на терена в заключителната фаза, те съумяха да удържат аванса си и да се класират за Евро 2024.

ОЩЕ: 246 дни до ЕВРО 2024: Турция е окрилена и приземена от инфарктни голове в края (ВИДЕО)

Всички резултати от мачовете в петък:

Група "В"

21:45 Нидерландия - Франция 1:2 (0:1 Килиан Мбапе 7', 0:2 Мбапе 53', 1: Хартман 83')

21:45 Ирландия - Гърция 0:2 (0:1 Якумакис 20', 0:2 Масурас 45+4)

Група "F"

Естония - Азербайджан 0:2 (9' - 0:1, Байрамов; 45+3' - 0:2, Шейдаев (дузпа)

21:45 Австрия - Белгия 2:3 (0:1 Люкебакио 12', 0:2 Люкебакио 55', 0:3 Лукаку 58', 1:3 Лаймер 73', 2:3 Забицер 84' )

Група "J"

21:45 Лихтенщайн - Босна и Херцеговина 0:2 (0:1 Рахманович 14', 0:2 Стеванович 41')

21:45 Португалия - Словакия 3:2 (1:0 Рамош 18', 2:0 Роналдо 29', 2:1 Ханцко 69', 3:1 Роналдо 72', 3:2 3:2 Лоботка 80')

21:45 Исландия - Люксембург 1:1 (1:0 Оскарсон 23', 1:1 Родригес 46')