Пропуск от дузпа помогна на Манчестър Юнайтед срещу новак (ВИДЕО)

14 септември 2024, 17:39 часа • 1861 прочитания

Английският гранд Манчестър Юнайтед успя да победи новака в елита Саутхямптън с 3:0 като гост в мач от четвъртия кръг на Висшата лига. "Червените дяволи" бяха подпомогнати от опонента си, който изпусна дузпа при резултат 0:0.

Манчестър Юнайтед победи Саутхямптън

Двубоят започна двуостро, със ситуации и пред двете врати. В 32-ата минута Саутхямптън получи дузпа за нарушение на диого Далот, но лятното попълнение на "светците Камерън Арчър направи слабо изпълнение, което позволи на Андре Онана да спаси.

Саутхямптън - Манчестър Юнайтед

Рашфорд сложи край на головата си суша

Веднага след това Юнайтед откри резултата с гол на Бруно Фернандеш. До почивката "дяволите" стигнаха и до втори гол чрез Маркъс Рашфорд, който сложи край на сушата от 189 дни без гол. През втората част Юнайтед продължи да натиска, но завършващата фаза куцаше.

В 79-ата минута Саутхямптън остана с човек по-малко, след като Джак Стивънс бе изгонен с директен червен картон за грубо влизане. В добавеното време на мача Юнайтед все пак стигна и до трите гол чрез Алехандро Гарначо.

ОЩЕ: Арести го лишиха от бляскава кариера в Манчестър Юнайтед, а сега прави фурор във Франция (ВИДЕО)