Следващото Световно първенство по футбол ще се проведе през зимата.
Още: Приказката на Мъри нямаше хепиенд! Гьозтепе не издържа и отпадна на крачка от финал (ВИДЕО)
Още: Илия Груев след промоцията във Висшата лига: Планът ми се получи перфектно
Президентът на ФИФА Джани Инфантино, обяви официално датите на Мондиал 2022 - от 21 ноември до 18 декември.
На пресконференцията по случай закриването на световното първенство в Русия Инфантино потвърди, че на Мондиала в Катар ще участват 48 държави, вместо сегашните 32. Първоначалното решение на ФИФА беше това да влезе в сила от 2026 г., но домакините на шампионата през 2022 г. изразиха увереност, че ще успеят да се справят с организацията на още 16 тима.
Сред вариантите е и някоя от съседните страни да домакинства на някои от срещите от груповата фаза, предава bTV.
Още: Футболен трансфер захрани украинската армия с 25 милиона евро
Още: Хаос в Мадрид преди Ел класико: Анчелоти ще гони последна слава без ключови играчи
Босът на ФИФА изрази и удовлетворение от Мондиала в Русия, който определи като "най-успешния". Силно дискутираната система VAR пък получи одобрението на Инфантино, който е на мнение, че въпреки страховете, които е имал, тя работи добре.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Новият Тони Кроос": Разкаран от Байерн, а сега е желан от Реал Мадрид и Ливърпул
Още: УЕФА готви три големи промени в Шампионска лига, които ще направят турнира още по-интересен
"Това е прогрес, откъдето и да го погледнеш. Много по-добре от преди. VAR не променя футбола, но го прави по-честен и прозрачен. А също така помага на съдиите да взимат правилните решения. Повече няма да видите голове от засада.", добави швейцарецът.