Официално: Манчестър Юнайтед плаща 10 млн. евро, за да привлече новия си мениджър

29 октомври 2024, 18:19 часа • 865 | прочитания

Английският гранд Манчестър Юнайтед ще плати освобождаващата клауза на мениджъра на Спортинг Лисабон Рубен Аморим, която е в размер на 10 милиона евро. Новината бе потвърдена от португалския клуб, а сега всичко е в ръцете на треньора, за когото неофициално се знае, че вече се е споразумял с "дяволите".

Още: Нов проблем за Пеп: Холанд обу предпазен ботуш, виси за дербито с Юнайтед (ВИДЕО)

Още: Огромна изненада: Клоп се завръща край тъчлинията, германецът поема Мбапе и компания?

Манчестър Юнайтед привлича Рубен Аморим

"Манчестър Юнайтед изрази интереса си да назначи треньора Рубен Аморим. Бордът на директорите на Спортинг се позова на условията, заложени в трудовия договор между треньора и компанията, и по-специално на клаузата за прекратяване на контракта в размер на 10 милиона евро. Манчестър Юнайтед изрази намерението си да плати сумата по гореспомената клауза", гласи изявление на Спортинг.

Рубен Аморим

Преговорите между Юнайтед и Аморим са стартирали веднага след уволнението на Ерик тен Хаг в понеделник. "Червените" временно ще бъдат водени от Рууд ван Нистелрой, докато се привлече постоянен наставник. Изглежда, че това ще се случи по-бързо от очакваното, като преговорите с Аморим са на финалната права.

Още: Холанд се скъса да пропуска, но надеждите на Сити да спаси сезона с трофей са живи

Още: Барса се измъчи, но отново дръпна пред Реал

Предполага се, че Аморим ще изведе Спортинг Лисабон за последен път тази вечер, когато тимът се изправя срещу Национал за Купата на лигата на Португалия. Любопитното е, че Юнайтед ще трябва да плати сериозна сума не само за освобождаването на Аморим, но и за разтрогването на договора на Тен Хаг.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Стефан Йорданов
Стефан Йорданов Отговорен редактор
Новините днес