Наполи с чутовен резил! "Партенопейците" са аут от Купата на Италия (ВИДЕО)

20 декември 2023, 00:10 часа • 3185 прочитания

Актуалният шампион в Серия А Наполи допусна срамна загуба на собствения си стадион "Диего Армандо Марадона" с 0:4 от Фрозиноне в срещата от 1/8-финалите на турнира за Купата на Италия. Всички попадение паднаха през второто полувреме, а "канарчетата" ще играят на 1/4-финал в надпреварата за първи път в своята история.

Фрозиноне съсипа Наполи за 30 минути

Фрозиноне откри резултата чак в 65-ата минута, когато Енцо Баранечеа вкара с глава, а само 5 по-късно Джузепе Казо реализира за 0:2, наказвайки грешка в защитата на домакините. В добавеното време кошмарът за неаполитанци придоби нови измерения. Уалид Шадира оформи класиката от дузпа.

ОЩЕ: Наполи продължава в Шампионска лига

Дните до Евро

Трагедията е пълна! Наполи пак се издъни за Купата

В петата минута от добавеното време на позорния за Наполи мач Абду Харуи получи подаване в наказателното поле от Лирола и хладнокръвно реализира за крайното 0:4. "Партенопейците" за втора поредна година отпадат рано от турнира за Купата на Италия. В миналото издание на надпреварата те бяха отстранени след дузпи от Кремонезе.

В АНГЛИЯ: Челси отпадаше до 92-рата минута, но изхвърли Нюкасъл от Карабао Къп (ВИДЕО)