За никого не е тайна, че Рубен Аморим преживява труден старт на "Олд Трафорд", имайки предвид, че загуби осем от първите си 16 мача във Висшата лига, откакто пристигна през ноември. В допълнение Манчестър Юнайтед претърпя поражения в пет от последните си шест домакински срещи, което постави тима на 14-о място в класирането и на 14 точки от челната четворка. Сезонът на "червените дяволи" се крепи единствено на участието им в Лига Европа, след като миналия уикенд отпаднаха от ФА Къп.
Моуриньо говори за отношенията си с Аморим
Малцина са тези, които все още не са загубили надежда в методите на Аморим, а един от тях е бившият наставник на "червените дяволи" Жозе Моуриньо, който в момента води тима на Фенербахче в турската Суперлига. През годините Моуриньо е действал като своеобразен ментор на Аморим, като настоящият шеф на Юнайтед посети клуба за едноседмичен стаж по време на престоя на Специалния през 2018 г. Предвид крехката му възраст, ранното му влияние като млад треньор в Европа и произхода му в Португалия, не е изненадващо, че между двамата треньори се появиха сравнения.
"Той е добро дете", каза 62-годишният специалист пред "Sky Sports". "Винаги се е отнасял с голямо уважение към мен. Имахме добри отношения в продължение на няколко години. Знае, че му желая доброто."
ОЩЕ: Аморим заговори за раздяла с Манчестър Юнайтед след поредния провал
Междувременно Моуриньо също така разкри, че е в добри отношения със съсобственика на Юнайтед - сър Джим Ратклиф. От пристигането си през февруари 2024 г. Ратклиф е наложил контрол, като в клуба бяха приложени няколко мерки за намаляване на разходите. Миналия месец стана ясно, че бизнесменът има нов мащабен план за справяне с финансовата криза в Ман Юнайтед.