Моуриньо мъчително изкупи греха си! Попариха Рома и Айнтрахт в края

27 септември 2024, 00:04 часа • 1674 прочитания

Фенербахче постигна труден успех с 2:1 пред собствена публика над Юнион Сент Жилоаз в двубой от първия кръг в груповата фаза на турнира Лига Европа. Отборът на Жозе Моуриньо откри резултата в средата на първото полувреме чрез Чаалар Союнджу. Кевин МакАлистър от гостите получи червен картон за грубо нарушение в 74-тата минута, а малко по-късно Кристиан Бурхес имаше лош късмет и си отбеляза автогол.

Драмата обаче бе запазена за края. С изтичането на редовното време Брайт Осай-Самуел извърши фал за дузпа и бе изгонен, а на терена отново имаше числен паритет. Доминик Ливакович отрази изстрела от бялата точка, но в добавеното време инкасира попадение, дело на Рос Сайкс. Така "канарчетата" частично се реваншираха на феновете си за резила в дербито с Галатасарай.

Атлетик Билбао изравни Рома в края

Рома и Атлетик Билбао не се победиха, завършвайки 1:1 в сблъсък, ръководен от рефер №1 на България Георги Кабаков. Артьом Довбик даде аванс на римските "вълци" през първата част, но пет минути преди края Айтор Паредес донесе точката на баските.

Айнтрахт се издъни в края на 6-голов трилър

В същото време Айнтрахт Франкфурт и Виктория Пилзен изиграха динамичен голов трилър, а немският тим бе попарен в 92-рата минута за крайното 3:3. Юго Екитике даде аванс на "орлите" през първото полувреме, но 180 секунди по-късно Павел Сулч изравни. След почивката Емимбе и Расмус Кристенсен осигуриха аванс от две попадения на тима си. В 86-ата минута обаче Принс Аду намали изоставането, а в заключителните секунди Вацлав Йемелка вкара за 3:3.

ОЩЕ: Тежка нощ: Славия Прага шокира Лудогорец на старта на Лига Европа