Манчестър Юнайтед оцеля в 6-голов трилър! Рома падна от шведи в Лига Европа (РЕЗУЛТАТИ)

04 октомври 2024, 00:16 часа • 644 прочитания

Английският гранд Манчестър Юнайтед избегна загуба от Порто, реализирайки късен гол, за да стигне до равенство 3:3 като гост във втори мач от основната схема на Лига Европа. "Червените дяволи" пропиляха два гола аванс и допуснаха пълен обрат, но в края на мача все пак се добраха до точка.

Манчестър Юнайтед избегна загуба от Порто в Лига Европа

Маркъс Рашфорд и Рамсус Хойлунд дадоха ранен аванс от два гола на "дяволите" още до 20-ата минута. В 27-ата минута обаче Пепе намали изоставането на Порто, а преди почивката Саму Омородион изравни. В началото на второто полувреме Омородион вкара втори гол и направи резултата 3:2.

Манчестър Юнайтед

В края на мача Бруно Фернандеш получи втори жълт картон и бе изгонен. Макар и в намален състав в последните десет минути от мача, Юнайтед стигна до изравнителен гол чрез Хари Магуайър, който се разписа в 91'. Това е второ поредно равенство за Манчестър след "хикса" с Твенте.

Рома загуби от Елфсборг

Италианският гранд Рома пък дори не успя да спечели и точка, след като загуби визитата си на шведския Елфсборг с 0:1. По същото време се изиграха още седем мача, като сред тях бе и този на Лудогорец срещу Виктория Пилзен, в който разградчани изпуснаха дузпа.

• Твенте 1:1 Фенербахче

Вижте и резултати от ранните мачове в Лига Европа на 3 октомври, където Лацио постигна разгром, а Аякс се издъни.