Ман Сити и Тотнъм громят във Висшата лига, Холанд вкара хеттрик (ВИДЕО)

24 август 2024, 19:34 часа • 948 прочитания

Шампионът на Англия Манчестър Сити спечели убедително домакинството си на новака Ипсуич Таун с 4:1 в среща от втория кръг на новия сезон във Висшата лига. Голмайсторът на тима Ерлинг Холанд успя да отбележи хеттрик за "гражданите".

Холанд и Манчестър Сити не пощадиха новака Ипсуич

Сити, който стартира сезона с победа над Челси, показа убедителна игра в първото си домакинство за сезона. "Небесносините" решиха мача още в първите 20 минути, въпреки че изостанаха в резултата след ранен гол на Шмодикс още в седмата минута.

Манчестър Сити

Холанд изравни от дузпа в 12-ата, а Кевин де Бройне се разписа две минути по-късно за пълен обрат. В 16-ата минута пак Холанд направи 3:1. В края на двубоя норвежецът добави още един гол, за да оформи своя първи хеттрик за сезона.

Тотнъм разгроми Евертън

В друг мач от английското първенство Тотнъм разби намиращия се в криза Евертън с 4:0. Хюн Мин Сон вкара два гола за "шпорите", а по едно попадение добавиха Ив Бисума и Ромеро. Това бе първа победа за Тотнъм през сезона, след като в първия кръг завършиха наравно с Лестър.

По-рано през деня Манчестър Юнайтед пак запя старата песен, завръщайки се към загубите във Висшата лига (ВИДЕО)