Италия не успя да победи Турция, Унгария сгафи преди Евро 2024 (ВИДЕО)

05 юни 2024, 00:49 часа

Италия и Турция завършиха 0:0 в приятелския мач, който се проведе на стадион "Ренато Дал'Ара" в Болоня преди Евро 2024. "Адзурите" бяха малко по-опасният отбор и уцелиха греда в края на първото полувреме. Срещата не преобладаваше от чисти положения, а големият липсващ в редиците на южната ни съседка бе вундеркиндът на Реал Мадрид Арда Гюлер.

Първата част премина с няколко изстрела в двете посоки, но нито един точен. Тъкмо преди почивката Браян Кристанте отправи удар с глава, който срещна стълба. Викарио трябваше да се намесва в 64-тата минута, за да спре Мерих Демирал. До последния съдийски сигнал Алтай Байъндър спаси каквото има и съхрани паритета.

ОЩЕ: Португалия разгроми Финландия, Австрия удари Сърбия (ВИДЕО)

Дните до Евро

Ирландия излъга Унгария в края

В друга контрола Ирландия излъга Унгария в края с 2:1. Големият герой за "детелините" се казва Трой Парът, който се появи като резерва и вкара във втората минута от добавеното време. Преди това нападателят Селтик Адам Ида откри резултата в 36-ата минута. До почивката унгарците изравниха чрез Адам Ланг.

ОЩЕ: "Лъвовете" на Илиан Илиев продължават без загуба, Иван Дюлгеров спаси дузпа (ВИДЕО)