Това е скандал и всички го видяха! Ние говорим за уважение. Преди турнира се срещнахме с представители на ФИФА, които разговаряха с нас а съдийството. А какво стана? По-добре веднага да връчват купата на Бразилия!"
Още: Аморим заговори за раздяла с Манчестър Юнайтед след поредния провал
Още: "Пропусна правилния момент да се пенсионира, но времето му в Мюнхен вече е изтекло"
С тези думи защитникът на Хърватска Деян Ловрен изрази възмущението си от скандалното съдийство на рефера Юити Нишимура по време на мача на "шахматистите" с Бразилия". Главният съдия отсъди много спорна дузпа за домакините, която в крайна сметка предреши изхода на двубоя - победа за "селесао" с 3:1.
Ловрен, който бе замесен в един от спорните моменти, каза още: "Мисля, че изиграхме добър мач и показахме, че можем да бъдем равни с Бразилия, но не и срещу 12 играчи! Излязохме от терена с високо вдигнати глави. Уверен съм, че ще можем да излезем от групата, но и до този момент не мога да проумея как съдията свири дузпа. Гледахме видео в съблекалнята след мача и всички си задават този въпрос".
"Защо тогава съм получил жълт картон? Питайте съдията. Ако можете, защото той не говори английски. Вие смятате ли това за нормално - съдия на световното първенство да не говори английски", недоволства хърватинът.
Още: Легендарен испанец се завръща край тъчлинията, поема закъсал шотландски гранд?
Още: Звезда на Сити „дави мъката“ от поредната контузия по баровете в Нюкасъл (ВИДЕО)