Гол шедьовър измъкна Юнайтед от мъката срещу последния във Висшата лига (ВИДЕО)

22 октомври 2023, 00:02 часа • 3787 прочитания

Манчестър Юнайтед постигна трудна победа с 2:1 при визитата си на Шефилд Юнайтед в двубой от деветия кръг на Висшата лига. Скот Мактоминей изведе "червените дяволи" напред в 28-ата минута, а 6 по-късно имаше нещастието да играе с ръка в наказателното си поле. Оливър Макбърни изпълни отсъдената дузпа и изравни.

Около четвърт час преди да изтече редовното време Диого Далот отбеляза феноменален гол, който се оказа достатъчен за успеха. Преди това Бруно Фернандеш и Софиан Амрабат уцелиха по една греда. Така тимът на Ерик тен Хаг вече има 15 точки, които му отреждат осмото място. "Остриетата" остават на дъното на таблицата само с пункт в актива си.

ОЩЕ ОТ ВИСШАТА ЛИГА: Сити си припомни вкуса на победата с успех над Брайтън, Нюкасъл громи (ВИДЕО)

Сър Боби Чарлтън

Почетоха паметта на Чарлтън, Мактоминей пак бележи

Преди срещата двата отбора почетоха паметта на легендата на Манчестър Юнайтед и английския футбол сър Боби Чарлтън, който почина по-рано през деня. На стадион "Брамал Лейн" домакините стартираха по-агресивно. Андре Онана трябваше да се намесва два пъти до средата на полувремето. При една от редките си атаки гостите откриха резултата чрез Мактоминей, който отбеляза с удар от въздуха. Шотландецът вкарва във втори пореден мач, след като в миналия спаси отбора си в последните мигове

Шефилд изравни от дузпа, Бруно нацели греда

Само малко по-късно обаче полузащитникът се превърна в антигерой, тъй като топката срещна ръката му в собственото наказателно поле. Съдията отсъди дузпа, а с изпълнението се нагърби Оливър МакБърни, който не сбърка за 1:1. В 38-ата минута Рашфорд пусна остър успореден пас, но Хойлунд закъсня да го засече. В края на първата част Бруно Фернандеш стреля опасно от фал. Опитът му попадна в напречната греда.

Нова греда за Юнайтед, но и гол шедьовър на Диого Далот

След почивката Онана пак демонстрира своя рефлекс. Рашфорд пък опропасти хубава възможност в 58-ата минута. Амрабат разтресе горния стълб с шут от дистанция, преди в 77-ата минута Далот да матира Фодерингъм с гол шедьовър. До последния съдийски сигнал в двубоя от Висшата лига най-активен бе резервният състезател Гарначо, който се отчете с два пропуска.

ОЩЕ ОТ ВИСШАТА ЛИГА: Арсенал измъкна хикс срещу Челси, след като се съживи в края (ВИДЕО)