Германия с нова звучна издънка: И Австрия подчини Бундестима (ВИДЕО)

22 ноември 2023, 00:29 часа • 3653 прочитания

Германският национален отбор по футбол отново не убеди с представянето си. Селекцията на Юлиан Нагелсман допусна поражение с 0:2 от Австрия в приятелска среща. На стадион "Ернст Хапел" във Виена Марсел Забитцер откри резултата за домакините в 29-ата минута, а Кристоф Баумгартнер удвои през второто полувреме.

Трап спаси каквото можа, но бе пробит

Лирой Сане остави Бундестима с човек по-малко в 49-ата минута, когато получи червен картон за невъздържана проява. Австрийците не съумяха да материализират страхотна възможност в 17-ата минута. Опасен опит на Михаел Грегорич бе спасен от Кевин Трап. Малко по-късно Марсел Забицер се възползва от пас на Кристоф Баумгартнер и изведе тима си напред.

ОЩЕ: Хърватия се класира за Евро 2024, Гърция се опълчи на Франция, Нидерландия громи (ВИДЕО)

Дните до Евро

Сане си изкара глупав червен картон

В началото на втора част след словесни и физически пререкания Сане бе изгонен. Стражът Трап продължаваше да блести с намеси, но домакините материализираха численото си преимущество в 73-тата минута. Баумгартнер матира противниковия вратар с хубав шут.

Само преди дни Турция подчини Германия насред Берлин (ВИДЕО и подробности вижте в линка).