Германия, Франция и Италия не допуснаха грешки в Лигата на нациите (резултати)

14 октомври 2024, 23:48 часа • 686 прочитания

Три от водещите футболни нации - Германия, Франция и Италия, записаха победи в днешните си мачове от Лигата на нациите. Бундестимът надви Нидерландия с 1:0 като домакин, "петлите" се справиха с Белгия с 2:1 като гост, а "Скуадра адзура" разгроми Израел с 4:1 като домакин.

Германия победи Нидерландия

23-годишният футболист на Щутгарт Джейми Левелинг донесе победата на Германия с гол в средата на второто полувреме. Той успя да вкара гол и още във втората минута, но ВАР отмени попадението. Нидерландия пък не успя да създаде почти нищо опасно пред противниковата врата и логично загуби.

Франция наказа Белгия

Рандал Коло Муани пък се превърна в герой за Франция, след като отбеляза и двата гола за своя тим при победата над Белгия. А Юри Тилеманс бе грешникът за "червените дяволи", след като изпусна дузпа през първата част. Лоис Опенда вкара гола за белгийците, а Орелиан Чуамени бе изгонен в 76-ата минута.

Италия разби Израел

Два гола на Джовани ди Лоренцо помогнаха на Италия да победи Израел, а по още един гол добавиха Даниеле Фратези и Матео Ретеги от дузпа. Доминик Собослай пък отбеляза и двата гола за Унгария при победата над Босна и Херцеговина. А как Турция надви Исландия в 6-голов трилър, четете в линка!