Галатасарай разпиля Фенербахче на Моуриньо! Осимен с красива асистенция (ВИДЕО)

21 септември 2024, 23:20 часа • 861 прочитания

Галатасарай постигна категоричен успех с 3:1 срещу Фенербахче на "Шюкрю Сарачоглу" в истанбулския квартал "Кадъкьой". Жозе Моуриньо загуби първото си голямо дерби в Турция, а отборът му се представи много под очакванията. Лукас Торейра, Дрийс Мертенс и Габриел Сара се разписаха за "Джим Бом". Новата звезда на "лъвовете" Виктор Осимен направи красива асистенция. Почетното попадение за "жълтите канарчета" реализира Един Джеко от дузпа.

Моуриньо загуби първото си голямо дерби в Турция!

Домакините сякаш започнаха по-добре срещата, но в 20-ата минута те бяха съкрушени от бившия футболист на Арсенал Торейра. Халфът отправи перфектен шут от дистанция, топката рикошира в гредата и се отби в Ливакович, за да се оплете в мрежата. Фенербахче опита да отговори мигновено, но Муслера спря Остерволде.

ОЩЕ: Специалния взриви Турция: Намекна за шуробаджанащина и подпиране на Галатасарай (ВИДЕО)

Лукас Торейра

Красива асистенция на Осимен, Мертенс бележи

Малко по-късно възпитаниците на Окан Бурук удариха за втори път. Осимен получи в наказателното поле и елегантно с гърди отклони към нахлуващия Мертенс, който удвои аванса на "лъвовете". До почивката Сен Максимен опитваше да бъде активен. Негов шут от пряк свободен удар премина далеч от целта.

Джеко вкара за фенерите, но дотам

През втората част Виктор Осимен не успя да завърши бърза контраатака, а пред другата врата Фред стреля разочароващо. В 59-ата минута след тъч и индивидуална класа Сара вкара за 0:3. 180 секунди по-късно Фенербахче получи правото да изпълни дузпа, а Джеко не сбърка от бялата точка. До края момчетата на Моуриньо така и не съумяха да затруднят сериозно Муслера освен когато резервата Ен Несири направи фамозен пропуск от непосредствена близост.

ОЩЕ: Фенербахче опитва да догони Галатасарай: №1 в Лига Европа ще работи с Моуриньо