Фиорентина смачка Рома за 7-и пореден мач без загуба! ПСЖ гази в Лига 1

28 октомври 2024, 00:22 часа • 420 прочитания

Фиорентина се намира в страхотна форма! "Виолетовите" размазаха Рома с 5:1 в двубой от деветия кръг на Серия А и записаха седми пореден мач без загуба във всички турнири. Те вече имат 16 точки, които им осигуряват четвърто място във временното класиране. "Вълците" са 11-и с 10 пункта.

Фиорентина размаза Рома

На „Артемио Франки“ домакините поведоха в резултата още в деветата чрез Мойс Кийн. Малко по-късно Лукас Белтран вкара от дузпа за 2:0. В 39-ата минута Ману Коне намали изоставането на гостите. След 120 секунди Кийн пак реализира, възползвайки се от пас на Бове и резултатът стана 3:1.

Направилият асистенция пък записа името си сред голмайстроите в 52-рата минута. В хода на втората част Рома остана с десет души заради червен картон на Марио Ермосо, а Матс Хумелс прати топката в собствената си врата в 71-вата минута за крайното 5:1.

ОЩЕ: Пълна лудница в Дерби Д'Италия! Интер и Ювентус сътвориха голово шоу, Йълдъз заблестя

ПСЖ взе дербито с Марсилия

В същото време Пари Сен Жермен остана непобеден в Лига 1. Отборът на Луис Енрике надви категорично Олимпик Марсилия с 3:0 на "Стад Велодром". Червен картон на Амин Арит в 20-ата минута остави домакините с десет души на терена и предопредели хода на сблъсъка. Иначе преди това Жоао Невеш бе открил резултата.

До почивката капитанът на Марсилия Леонардо Балерди си вкара автогол , а Брадли Баркола отбеляза третото попадение. През втората част голове нямаше, а "принцовете" дръпнаха на върха в класирането с 3 точки пред втория Монако - 23 срещу 20. Марсилия е трети със 17 пункта.

ОЩЕ: Сагата продължава: ПСЖ отказва да плати 55 милиона на Мбапе