Международната футболна федерация (ФИФА) публикува официална позиция по темата с въвеждането на син картон в най-популярния спорт. Организацията определи новината на британския вестник "Телеграф" като "некоректна и преждевременна".
Още: Моуриньо захапа Галатасарай по специален начин в Instagram, Икарди отвърна на огъня
ФИФА: Първо тестваме нововъведенията в долните дивизии
"ФИФА би искала да поясни, че новините за използването на т.нар. син картон на елитните нива във футбола са неверни и преждевременни. Всички подобни експерименти, ако бъдат проведени, трябва да бъдат ограничени до тестване на по-ниски нива. Това е позицията, която ФИФА възнамерява да повтори в своите дискусии по тази точка от дневния ред на годишната среща на IFAB на 2 март", се казва в изявлението.
ОЩЕ: Носители на "Златната топка" и куп звезди: Готвят световно първенство за 35+
Още: Още едно откритие на Станимир Стоилов е следено от нидерландски гранд
Още: Легенда на Юнайтед: Не мислех, че е възможно, но Аморим направи нещата още по-зле
Каква беше новината на "Телеграф" за синия картон
Припомняме, че ден по-рано "Телеграф" обяви, че Международният борд на футболните асоциации (IFAB) ще даде началото на тестването на сини картони. Изданието отбеляза, че те ще бъдат показани на футболисти за прекомерни спорове със съдиите и тактически нарушения. Ако играч получи син картон, той ще бъде отстранен от терена за 10 минути.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
В информацията се допълва, че тези сини картони ще бъдат тествани в женския и в юношеския футбол, както и в мачовете от по-долните лиги. Според изданието Футболната асоциация на Англия е готова да въведе това правило в своите турнири още през следващия сезон, но ФИФА засега опроверга тези твърдения.
ОТВЪД ФУТБОЛНИЯ МЕЙНСТРИЙМ: "Римските орлици" полетяха към върха, българка с основна заслуга (ВИДЕО)