Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Драма в края: Борусия Дортмунд бе на косъм да се изравни с Байерн на върха в Бундеслигата (ВИДЕО)

15 април 2023, 18:34 часа • 1095 прочитания

Борусия Дортмунд пропусна страхотната възможност да се изравни с Байерн Мюнхен на върха в Бундеслигата. "Жълто-черните" и Щутгарт изиграха изключително драматичен двубой, завършил 3:3. В друг мач от 28-ия кръг на немското първенство баварците допуснаха грешна стъпка и не успяха да победят Хофенхайм (1:1) на „Алианц Арена“

Още: Скръбна вест! Отиде си един от най-емблематичните футболни президенти в историята

Още: Наполи стъпи накриво срещу Лацио, новият нападател спаси Милан (РЕЗУЛТАТИ)

Драматичното реми на Борусия Дортмунд и Щутгарт

Себастиан Алер и Дониел Маален осигуриха комфортен аванс на Борусия преди почивката с попадения в 26-ата и 33-тата минута. Момчетата на Един Терзич бяха с човек повече на терена от края на първата част, когато Мавропанос бе изгонен за втори жълт картон. Това обаче не обезкуражи Щутгарт. 

ОЩЕ: Капитанът на Дортмунд се съгласи на двойно по-ниска заплата, за да остане в клуба

В заключителните минути на срещата с голове на Кулибали и Вагноман домакините възстановиха паритета. Драмата тепърва предстоеше! Резервата Джовани Рейна заби трето попадение за "жълто-черните" във втората минута от добавеното време. 5 по-късно Катомба Мвумпа с последния удар в мача оформи крайното 3:3.

Още: Леверкузен премаза игрово Байерн, но баварската машина не се счупи

Още: Мбапе изведе Реал напред, но Белингам закопа "кралете" във важен мач за върха в Ла Лига

Хофенхайм препъна колеблив Байерн 

Германският шампион Байерн Мюнхен се издъни и завърши наравно с Хофенхайм. Бенжамен Павар откри за баварците, но Андрей Крамарич изравни с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар в 71-вата минута. Късметът не бе на страната на възпитаниците на Тухел, а техен гол бе отменен заради засада. Така Дортмунд продължава да изостава на две точки зад лидера Байерн (57 срещу 59 т.). 

В останалите сблъсъци от Бундеслигата Лайпциг победи Аугсбург с 3:2. В герой за "биковете" се превърна Тимо Вернер. Нападателят асистира на Кевин Кампл и блесна с две попадения през първата част. В битка от средата на таблицата Кьолн и Майнц не излъчиха победител (1:1).  

Още: Резерва избухна и спаси Арсенал срещу слабак във Висшата лига

Още: Разгром: Челси загуби от "чайките" за втори път в рамките на седмица! 20-годишен гамбиец блести

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Джем Юмеров
Джем Юмеров Отговорен редактор
Новините днес