Дортмунд с хикс, Унион мачка, а Илия Груев с първи минути за Вердер (ВИДЕО)

26 август 2023, 20:02 часа • 2053 прочитания

Вицешампионът Борусия Дортмунд, който изпусна драматично титлата през миналия сезон, стигна само до равенство 1:1 като гост на Бохум. Кевин Щьогер изведе домакините през първата част, а нидерландецът Дониел Мален изравни след почивката. Съперникът на "жълто-черните" удари и две греди чрез Филип Хофман и Патрик Остерхаге.

В МИНАЛИЯ КРЪГ: Късен гол спаси Дортмунд в Германия (ВИДЕО)

Унион с категоричен успех, Госенс блести

Унион Берлин постигна втора убедителна победа от началото на сезона в Бундеслигата. Столичани спечелиха с 4:1 визитата си на новака Дармщад. Новото попълнение Робин Госенс реализира два гола за Унион, а по веднъж се разписаха Кевин Беренс и Данильо Дуки. Марвин Мелем бе точен за домакините, които бяха с човек повече на терена от 21-вата минута, когато Брендън Арънсън бе изгонен с втори жълт картон.

Груев с първи минути за Вердер при драматична загуба

Фрайбург завоюва драматично три точки у дома срещу Вердер Бремен. Българският национал Илия Груев записа първи игрови минути през новия сезон. Той се появи като резерва за "бременските музиканти, заменяйки австриеца Романо Шмид в 87-ата минута, но не успя да помогне на своя тим да удържи нулевото реми. В добавеното време Максимилиан Филип вкара победен гол за домакините.