Селекционерът на испанския национален отбор Висенте дел Боске е запазил своя оптимизъм, въпреки срамното поражение на световните и европейски шампиони с 1:5 от Холандия в първия мач от груповата фаза на Мондиал 2014.
Още: Трудни времена за Мъри: Бивша звезда на ЦСКА задълбочи кризата в Гьозтепе (ВИДЕО)
Още: Ла Лига и Серия А имат нови лидери: Опашкари озориха два от най-силните отбори на планетата
63-годишният специалист се старае да гледа позитивно на ситуацията след петте попадения, получени в срещата със световния вицешампион.
"Не съм задължен да идвам в залата за пресконференции днес, но смятам, че това е нормално. Правили сме това доброволно и в други ситуации. Това не е решаващо поражение, това е единичен случай. Предстои ни друг мач и можем да направим промяна или две, но сега не е моментът да говорим точно за това. Ще помислим отново. Не искам да взимаме грешни решения. Имаме време до сряда" - заяви Дел Боске.
Той защити вратаря Икер Касияс, който има вина за някои от попаденията на холандския отбор.
Още: Преди сблъсък с бивша звезда на ЦСКА: Мъри преподписа с Гьозтепе (СНИМКА)
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Арсенал рухна в най-неочаквания мач! Ливърпул вече трудно ще изпусне питомното (РЕЗУЛТАТИ)
Още: Юнайтед някак измъкна точка от Евертън, но остана близо до дъното
"Икер търси вината в себе си за някои неща, но той знае, че всички са виновни. Направи всичко в името на преодоляването на тази загуба. Прояви се като истински капитан. Разговорът беше полезен. Миналата нощ се усмихвах, но бях много тъжен вътре в мен. В първите 40 минути се представихме добре, но през второто полувреме нещата стояха по съвсем друг начин. Трябва да се справим със ситуацията. Трябва да прочистим главите си, защото идва следващият мач" - каза още Дел Боске.
Във втория си двубой от група В на Мондиал 2014 Испания ще играе срещу Чили.