Бъдещето на Анхел ди Мария в Ювентус е под сериозна въпросителна. Крилото, което вдигна световната титла с Аржентина на Мондиала в Катар, пристигна в Торино през лятото, след като договорът му с ПСЖ изтече и не бе подновен. Италианците подписаха с него на драго сърце, но за момента той не оправдава заплатата си.
Още: Нов проблем за Пеп: Холанд обу предпазен ботуш, виси за дербито с Юнайтед (ВИДЕО)
Още: Огромна изненада: Клоп се завръща край тъчлинията, германецът поема Мбапе и компания?
Офанзивният футболист се разписва срещу 7 милиона евро на година. Той обаче е далеч от формата, която демонстрира при френския шампион. От началото на кампанията Ди Мария е изиграл 16 мача във всички турнири за тима на Масимилиано Алегри. В тях той е реализирал едва 3 попадения. Крилото обаче се е отчел с пет асистенции. Въпреки това феновете и ръководството на клуба очакват много повече от него.
Договорът на 34-годишния футболист с Ювентус е до лятото на 2023-та. Самият той иска да остане в Торино поне още един сезон, но това не е сигурно. Причината е, че заради слабото му представяне шефовете на „старата госпожа“ сериозно обмислят дали да му предложат нов контракт. Възможно е, ако не подобри играта си, той да получи оферта да поднови договора си, но при доста занижени финансови условия.
Още: Холанд се скъса да пропуска, но надеждите на Сити да спаси сезона с трофей са живи
Още: Барса се измъчи, но отново дръпна пред Реал
Ди Мария също така си навлече гнева на треньора Масимилиано Алегри по време на мача с Лацио миналата седмица.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Гьозтепе не може да победи, но Мъри е доволен
Още: Мбапе продължава да чупи рекорди в Реал! Изравни постижение на Кристиано и подгони чилийска легенда