Борусия Дортмунд отнесе здрав бой от Щутгарт за първа загуба в Бундеслигата (ВИДЕО)

22 септември 2024, 21:13 часа • 517 прочитания

Борусия Дортмунд се представи много разочароващо и се срина при визитата си на Щутгарт в двубой от четвъртия кръг на Бундеслигата. "Жълто-черните" бяха разгромени с 1:5 и допуснаха първа загуба за сезона. Те имат 7 точки - колкото и "швабите" с новозавоюваните три пункта.

Щутгарт вкара пет на Борусия

Още в четвъртата минута домакините поведоха. Дениз Ундав се възползва от извеждащ пас на Максимилиан Мителщад и матира Кобел. В средата на полувремето 27-годишният ляв бек направи втора асистенция, намирайки в наказателното поле Ермедин Демирович, който с глава удвои аванса на своя тим.

ОЩЕ ОТ БУНДЕСЛИГАТА: Леверкузен пак го направи! "Аспирините" избухнаха в края и триумфираха в 7-голово шоу (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд

В 62-рата минута Атакан Каразор подаде към Енцо Мийо, за да може вторият да сложи точка на спора. Четвърт час преди да изтече редовното време Сери Гираси завърши прекрасен индивидуален рейд с попадение. Това обаче само разяри футболистите на Щутгарт. Ел Билал Туре вкара за 4:1 в 80-ата минута, а 10 по-късно Дениз Ундав оформи крайния резултат.

ОЩЕ ОТ БУНДЕСЛИГАТА:  Байерн Мюнхен вкара 20 гола за 7 дни! Френски талант блести срещу Вердер (ВИДЕО)