Белгия показа друго лице срещу вдъхновената Румъния, прокоба за Лукаку на ЕВРО 2024

22 юни 2024, 23:50 часа

Отборът на Белгия успя да победи Румъния с 2:0 в мач от втория кръг на група Е на ЕВРО 2024. "Червените дяволи" показаха съвсем друго лице от загубата си срещу Словакия в първия кръг и стигнаха до задължителната победа над вдъхновения отбор на Едуард Йорданеску.

Белгия победи Румъния на ЕВРО 2024

Белгия започна мощно срещата и стигна до гол още във втората минута. Жереми Доку проби по фланга и намери Ромелу Лукаку в наказателното поле. Той игра добре с гръб към вратата, гардирайки топката, а след това я "извади" за Юри Тилеманс, който разстреля румънския страж с мощен удар.

ОЩЕ: Белгия погуби "златното" си поколение, Лукаку не прилича на истински футболист (ВИДЕО)

Белгия - Румъния

Румъния веднага отвърна на инкасираното попадение и създаде опасна ситуация пред противниковата врата, но удар с глава бе спасен от стража на Белгия. В края на полувремето Доди Люкебакио си извади жълт картон и няма да играе в следващия мач срещу Украйна.

Трети отменен гол за Лукаку на ЕВРО 2024

През второто полувреме нападателят Ромелу Лукаку отново бе разочарован от ВАР. След като му отмениха два гола в предходния мач със Словакия, сега Лукаку отново вкара попадение, което бе отменено от ВАР заради изключително тънка засада.

ОЩЕ: "Лукаку е преследван от тежка прокоба, но ще затвори устите на критиците" (ВИДЕО)

В края на мача обаче един дълбоко изритан аут прехвърли целия състав на Румъния, а Кевин де Бройне изскочи зад румънската отбрана, за да излезе сам срещу вратаря и да вкара втори гол. Така Белгия взе победата и завърза група Е, където всички отбори са с по 3 точки преди финалния трети кръг.

ОЩЕ: Украйна обърна Словакия и завърза битката в група Е