Байерн спечели дербито срещу Щутгарт и отново излезе пред Борусия (ВИДЕО)

04 март 2023, 21:33 часа • 2065 прочитания

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен успя да победи Щутгарт с 1:2 като гост в дербито от 23-ия кръг на Бундеслигата. С победата баварците отново се върнаха на върха в подреждането, изпреварвайки основния си конкурент Борусия Дортмунд с по-добра голова разлика.

Байерн излезе напред в резултата в края на първото полувреме, когато централният бранител Матайс де Лихт успя да се разпише. В 62-ата минута водещият нападател на тима Чупо-Мотинг, който през седмицата поднови договора си на "Алианц Арена", вкара за 0:2.

Щутгарт успя да върне един гол в 88-ата минута, след като Хуан Хосе Переа се разписа във вратата на гостите. До края обаче не остана време, за да се потърси и изравнителен гол. След победата Байерн е лидер в Бундеслигата с 49 точки, колкото има и Борусия. Щутгарт е 15-и с 19 точки.