Байерн допусна груба грешка и остави Леверкузен да избяга (ВИДЕО)

21 януари 2024, 18:38 часа • 3185 прочитания

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен допусна изненадваща загуба от Вердер Бремен с 0:1 като домакин в среща от 18-ия кръг на Бундеслигата. По този начин баварците позволиха на лидера Байер Леверкузен да им отвори изоставане от 7 точки.

Байерн Мюнхен загуби от Вердер

На Байерн трябваше да им светне сигнална лампичка още в 25-ата минута, когато Джъстин Гидеон вкара гол във вратата на Мануел Нойер, но попадението бе отменено от ВАР заради засада. След почивката Вердер все пак стигна и до редовен гол.

Байерн Мюнхен - Вердер Бремен

Бивш футболист на Байерн попари баварците

В 59-ата минута бившият футболист на Байерн Мичел Вайзер успя да се разпише и да даде аванс на гостите. В оставащия повече от половин час Байерн така и не намери отговор на инкасираното попадение на "Алианц Арена" и допусна втората си загуба през сезона в първенството.

В събота късен гол донесе пълен обрат на Байер Леверкузен (ВИДЕО), за да може "аспирините" да останат единствения непобеден отбор през сезона в топ 5 първенствата на Европа. Леверкузен има аванс от 7 точки пред Байерн на върха, като е с мач повече.