Байер Леверкузен привлече нападателя на Нюрнберг Йосип Дърмич. 21-годишният швейцарец подписа с "аспирините" 5-годишен договор.
Още: Арсенал вади космическа сума за трима, с които най-накрая да атакува титлата във Висшата лига
Още: Фенербахче направи паметен обрат! Бивш съотборник на Роналдо блести, a Моу пак твори! (ВИДЕО)
"С този трансфер дадохме ясен знак за посоката, в която вървим. Йосип Дърмич доказа своята екстра-класа през изминалия сезон, той е част от топ-реализаторите на първенството. С привличането му искаме да повишим качеството на отбора в офанзивен план и да подготвим отбора за атаката на групите на Шампионската лига", заяви изпълнителният директор на Байер Михаел Шаде.
През изминалия сезон Дърмич отбеляза 17 гола, но Нюрнберг изпадна от елита, заемайки предпоследното място. Дърмич имаше действащ контракт до 2017 година с франките, но в него бе заложена клауза, според която правата му могат да бъдат откупени за 6 милиона евро.
Още: Пред погледа на Бербатов: Юнайтед спъна Сити по пътя към топ 4 във Висшата лига
Още: "Шампионът" Ливърпул бе разкрит! Друг английски гранд също се издъни във Висшата лига