Антирекорд за Кристиано Роналдо в рекордното му участие на голям турнир

1866

Суперзвездата на Португалия Кристиано Роналдо завърши груповата фаза на Евро 2024 със смесени чувства. Загубата на "мореплавателите" с 2:0 от Грузия беляза два рекорда на сметката на капитана, но само един бе в положителен смисъл.

Роналдо и двата полюса на историята

Срещата с Грузия от третия кръг на групите в Германия бе под №50 за Кристиано Роналдо на голям турнир, което го превърна в първия европейски играч с такова постижение. Още от старта на мача обаче нещата не провървяха за португалците, които допуснаха гол още във 2-рата минута. 39-годишният нападател не беше на нивото, на което му се искаше, и бе заменен в 65-тата минута от Гонсалу Рамуш. Роналдо не успя да скрие разочарованието си от смяната.

Така за първи път в кариерата си той не вкара гол в груповата фаза на голям турнир. Роналдо стартира и трите срещи на "мореплавателите" до момента, като се отчете само с една асистенция за едно от попаденията при победата на Португалия с 3:0 над Турция.

В предишните си 10 участия на световни и европейски първенства Роналдо неизименно намираше целта в мачовете от груповата фаза. Неговата серия започна на Евро 2004, когато португалците бяха домакини и стигнаха до финала. Роналдо е без гол в 4 поредни мача на европейско първенство - нещо, което не му се беше случвало до момента.

Въпреки загубата Португалия продължава напред към елиминационната фаза на турнира, където ще се изправи срещу тима на Словения в понеделник от 22:00 часа българско време.

ОЩЕ: Португалия ще бие много по-лесно без Кристиано Роналдо (ВИДЕО)