Англия е на върха в Шампионска лига! Скромен Ливърпул и атрактивен Сити безгрешни

24 октомври 2024, 00:13 часа • 317 прочитания

Астън Вила, Ливърпул и Манчестър Сити - това е топ 3 в Шампионска лига след провеждането на третия кръг от турнира. Мърсисайдци постигаха минимален успех над РБ Лайпциг с 1:0 и се изравниха на върха с "виненочервените" с по 9 точки. Единственото попадение в срещата реализира Дарвин Нунес в 27-ата минута.  "Гражданите" от своя страна размазаха Спарта Прага с 5:0.

Ливърпул победи РБ Лайпциг минимално

В Германия имаше няколко интересни ситуации освен гола. На два пъти Лоис Опенда пращаше топката в мрежата, но попаденията бяха нередовни заради засади. Нунес пък имаше претенции за дузпа, които не бяха уважени. Иначе момчетата на Арне Слот създадоха значително повече положения и заслужено победиха.

ОЩЕ ОТ ШАМПИОНСКА ЛИГА: След 9 години мъка: Барселона си отмъсти на Байерн Мюнхен с разгром! Рафиня блести с хеттрик

Манчестър Сити размаза Спарта Прага

В същото време на "Етихад" Фил Фоудън откри резултата още в третата минута на срещата, а Ерлинг Холанд бе точен 13 след началото на второто полувреме. Впоследствие Джон Стоунс също се разписа, а Холанд заби второто си попадение за 4:0. Матеуш Нунеш оформи крайния резултат от дузпа в 87-ата минута.

ОЩЕ ОТ ШАМПИОНСКА ЛИГА: Леверкузен и Аталанта не успяха да пречупят корави съперници и загубиха точки в Шампионска лига