НАП продава на търг 1165 пистолети

11 август 2023, 17:15 часа • 6368 | прочитания

Териториалната дирекция на НАП София продава на търг с тайно наддаване 1165 пистолети на обща стойност 126 285 лв., съобщиха от приходната агенция. Част от оръжията са иззети от МВР от собственици, чиито разрешителни са изтекли, а други са отнети от притежателите им със съдебни или прокурорски актове. 

Още: БНБ преведе към хазната 550 млн. лв. от годишната си печалба

Още: Украйна не успя да преструктурира дълг за милиарди, може да фалира през май

Предлаганите пистолети са разделени в общо 3 групи, като кандидат-купувачите имат възможност да наддават за една или повече от тях. Те могат да видят оръжието само след предварителна заявка, направена до 31.08.2023 г. Огледите и предложенията за участие в търга ще се правят от 13 септември до 15 септември 2023 г. за всяка група поотделно. Пистолетите се съхраняват в Централния оръжеен склад на МВР.

Иззеха контрабандни бойни пистолети на „Капитан Андреево“ (СНИМКИ)

За участие в търга, който е насрочен за 20 септември, се допускат само лица, платили депозит 20 % от началната тръжна цена за съответната група, и които притежават необходимите лицензи по Закона за оръжията, боеприпасите, взривните вещества и пиротехническите изделия.

Още: Изненадващ обрат при курса на еврото спрямо долара

Още: Еврото обърна посоката спрямо долара

Още: НАП ще приканва длъжници с електронни писма

Повече информация за условията и изискванията към участниците в търга може да бъде намерена в Портал за продажби на Национална агенция за приходите.

Още: Следпразничен възход на еврото спрямо долара - пресече невиждана от години граница

Още: Китай въведе първия в света банкомат, който приема злато (ВИДЕО)

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Пламен Иванов
Пламен Иванов Отговорен редактор
Новините днес