Италия наложи предварителна глоба в размер на 121 млн. евро на американския гигант в търговията на дребно Amazon по подозрение в заобикаляне на данъчните закони, предаде ДПА.
Още: Финансовото министерство се заяде с Асен Василев за плана за приемане на еврото
Още: Руската централна банка запази високата основна лихва
Още: Експеримент с ChatGPT доведе до продажби на книги от изкуствен интелект в Amazon
Полицията в Милано обоснова решението с резултатите от разследвания на прокуратурата, които сочат, че Amazon отклонява плащането на големи суми данъци, като възлага поръчки за доставка чрез сложна система на подизпълнители. Това е свързано и със системна експлоатация на работниците, посочват италианските власти.
Още: Amazon съкращава стотици работни места в ключово подразделение
Още: Сериозна промяна в курса на еврото спрямо долара
Още: Правителството отлага със седмица представянето на проектобюджетите
Размерът на глобата едва ли ще има голямо значение за американската корпорация, отбелязва ДПА. Само през четвъртото тримесечие на миналата година гигантът в търговията на дребно е отчел печалба от над 10 млрд. евро, предаде БТА.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!