Пиян руски военен застреля двама Z-доброволци от Чувашия край окупирания от руснаците украински град Мелитопол. Доброволците Таня и Александър, подкрепящи путинската война, са доставяли хуманитарна помощ за руските части.
Още: Шкварек: Който държи картите, ще определи как ще завърши войната, сега това са Тръмп и Путин
Още: Ще присъства ли Зеленски на погребението на папа Франциск?
За случая в руските канали се пише доста свенливо като внимателно се избягва да се посочи истинската причина за инцидента. Това казва организаторът на руското Z-доброволческо движение „Надежден тил на Чувашия“ Алексей Сержантов. От думите му става ясно, че руският войник е започнал сексуално да притеснява доброволката, вероятно съпругът й, който също доброволствал с нея, се опитал да я защити и руският войник просто ги разстрелял.
"Това, което се случи, е много печално", казва един от руските доброволци, като впрочем за случилото се обвинява алкохола и жената, на която мястото й не било там, но не и войника.
Още: Москва: Украински дронове се опитаха да потопят два руски кораба в Черно море
Още: С милиони евро: Брюксел подпомага армията на Република Северна Македония
Още: Зеленски: Позицията ни е непроменена, временно окупираните територии са наши
В руските пропагандни канали неудобството да се каже истината е сериозно затова просто се пише, че доброволците "са попаднали под картечен огън".
Още: 4,3 по Рихтер: Ново земетресение разтърси Западна Турция
Още: Наистина ли е зле положението: Вълна от фалити в Германия. Защо?
Ето какво пишат и коментиращи под една от публикациите: "А сега си представете как се държат руските военни към хората в окупираните територии на Украйна - ако те им носят помощ, руснаците се опитват да ги изнасилят или убият." Която фраза е всъщност още едно доказателство за плодовете от кремълската пропаганда, която кара все още много хора в Русия да вярват, че те се явяват освободители в Украйна и местното население "им носи помощ".
Още: След земетресенията: Предстои ли още по-голяма катастрофа? Анализ
Още: Виталий Кличко: Може да се наложи временно да се откажем от територии
Още: Пияни руски военни стреляха по силите на ФСБ в окупирания Мелитопол