Незаконно построеният Кримски мост през Керченския пролив, свързващ Русия с Крим, трябва да бъде неутрализиран. Това каза снощи по видеовръзка пред участниците на Форума за сигурност в Аспън, Колорадо, украинският президент Володимир Зеленски, цитиран от CNN, съобщи агенция Укринформ.
Още: Руска нормалност: В детска градина "разминират" мини и "атакуват" със снаряди (СНИМКИ)
Още: Италия проверява Tesla и други производители на електромобили
"Кримският мост не е просто логистична връзка, а е път, използван за захранване на войната с боеприпаси, и това се прави ежедневно ... Затова разбираемо, това е нашата цел. Всяка цел, която носи война, а не мир, трябва да бъде неутрализирана", каза Зеленски.
Кримският мост е излишна конструкция: Коментарът на украинското разузнаване
По думите му, Кримският мост е "вражеско съоръжение, изградено незаконно, противно на международните закони и всички приложими норми".
Още: Фондация "Българска памет": В Македония ни клеветят
Още: Украинското разузнаване: Русия се готви да обяви „победа“ във войната до 24 февруари
Зеленски повтори, че цел на украинските власти е "да си върнат цял Крим". "Това е наша суверенна територия, неотчуждима част от нашата страна", каза той, предаде БТА.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Русия извъртя номер на Тръмп за Китай с темата "Украйна" (ОБЗОР - ВИДЕО)
Още: Да не проявява слабост пред Путин: Призивът на Макрон към Тръмп
Украински генерал: Атаката по Кримския мост беше тест, главният удар предстои