Древният туристически обект Акропол ще остане затворен от обед до 17 часа днес поради екстремните температури, съобщиха гръцките власти. Решението е взето, за да се защитят както работниците, така и посетителите, съобщава вестник "Катимерини".
Още: Русия удари с ракети Одеса, има загинал (ВИДЕО)
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 05.03.25 - Вашингтон и Киев подписват споразумението за минералите
ОЩЕ: Акрополът в Атина вече предлага частни обиколки на стойност 5000 евро
Очаква се днес температурите да достигнат 43 градуса по Целзий в някои части на Гърция.
Властите също са в повишена готовност за горски пожари, които вилнеят в Гърция всяко лято.
Още: Заради Босна и Херцеговина: Русия поиска извънредно заседание на Съвета за сигурност на ООН
Още: Стармър приветства ангажимента на Володимир Зеленски за гарантиране на мира в Украйна
Гореща вълна
Гърция нареди на някои бизнес сектори да не позволяват на служителите си да извършват тежки дейности на открито в следобедните часове, тъй като страната е обхваната тази седмица от поредната гореща вълна.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: САЩ и Украйна подписват още днес споразумението за минералите
ОЩЕ: Гърция ще повиши значително входната такса за Акропола през 2025-та
Строителите, доставчиците на храна, куриерите и корабните работници са сред категориите, които трябва да спрат работа от обед до 17 часа. Препоръката бе издадена вчера и е валидна до петък, когато се очаква температурите да достигнат 42-43 градуса в някои части на Гърция, съобщи БТА.
От юни Гърция се сблъсква с периоди с много високи температури и стотици пожари, раздухвани от силните ветрове, след най-топлата регистрирана зима, която учените свързват с глобалните климатични промени.
Още: В разговор със Зеленски: Мицотакис потвърди подкрепата на Гърция за Украйна
Още: Зеленски се съгласи с Тръмп: Искам мир, ето условията
Метеоролозите заявиха, че температурите няма да спаднат съществено до края на месеца.