Запорожкият отмъстител: 19-годишен боец от ВСУ е свалил досега 6 руски СУ-25

18 юли 2022, 14:23 часа • 41787 | прочитания

19-годишен военнослужещ от Националната гвардия на Украйна с помощта на преносим ракетно-зенитен комплекс е свалил досега 6 руски самолета СУ-25. Името му не се упоменава от съображения за сигурност, но в социалните мрежи и в медиите той вече е наричан Запорожкият отмъстител.

Още: Кремъл набеляза конкретна държава от НАТО със сценарий в стил "Украйна"

Още: Китайците се бият и за Русия, и за Украйна: Защо за Русия е по-лесно?

„Започнаха да ме наричат така още след като свалих първите три самолета. Всъщност ми харесва, на другарите ми също. Но най-важното е, че това носи резултати - по-малко вражески самолети ще унищожават нашите градове, а техните пилоти ще знаят, че курсът им може да е последният”, цитира коментара му пресслужбата на Националната гвардия.

В доклада се обобщава, че 19-годишният боец вече има на сметката си шест вражески Су-25 и една крилата ракета на нашествениците.

Кратък репортаж за боеца може да видите в това видео от 4:02 мин

Още: “Нито един цент повече“: Бунт срещу скъпия ток в Косово

Още: Западни военни в Украйна за 5 години: Съюзниците с нови планове, докато Ким Чен Ун не спира с оръжията за Русия (ОБЗОР - ВИДЕО)

фейсбук

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес