Втора поредна влакова катастрофа в Русия за 24 часа - този път в Белгородска област. И в двата случая става въпрос за товарни влакове: Поредна влакова катастрофа в Русия (ВИДЕО)
Още: Германия осъди друмите на Тръмп, че Зеленски е "диктатор"
Още: Подготвят траурната церемония за папата
Новата катастрофа е тази нощ в района на Лебединското минно предприятие. По неофициална информация са се сблъскали два товарни влака, единият от тях е бил повреден и заради това е станала катастрофата. Не е известно дали има пострадали, пише руският опозиционен информационен телеграм канал ASTRA. Впоследствие телеграм каналът "Белгород 1" съобщи за двама пострадали от локомотивната бригада, единият от които е починал.
Влакова катастрофа и във Воронежка област
Вчера, 14 юли, стана ясно, че товарен влак, превозващ зърно, е дерайлирал край град Лиски, Воронежка област. Сега ASTRA уточнява, че причината е повреда в стрелката за преместване на релсите - заради това 9 вагона катастрофират.
Още: Заради "остър недостиг на въоръжение": Дания увеличава значително военния си бюджет
Още: Борис Джонсън с интересно обяснение за поведението на Тръмп спрямо Украйна и Зеленски
Пет пътнически влака са закъснели заради случилото се, а местните власти не смятат, че е саботаж.
Още: Поредна влакова катастрофа в Русия (ВИДЕО)
Още: В Белград: Преподаватели охраняват студентския протест след поредния инцидент
Още: Зеленски: Да признаем наши земи за руски? Няма да го направя (ВИДЕО)