Войник на наборна служба от Националната гвардия на Украйна откри огън срещу охранители в завод в източната част на страната, като уби 5-има души и рани още петима, предаде АФП, цитирана от БНР.
Още: Няма да има президентски избори в Украйна при 30-дневно примирие
Още: Какво са знаели тайните служби за произхода на коронавируса: Нови разкрития в Германия
Вътрешното министерство на Украйна съобщи, че инцидентът е станал в 3,40 ч. днес в машиностроителния завод „Южмаш“ в град Днипро (бивш Днепропетровск).
Когато трябвало да сдаде оръжието си, войникът открил огън с „Калашников“ по караул на Националната гвардия, след което избягал с автомата.
В резултата на стрелбата загинали 5-има души – четирима военни и една жена, цивилна, още петима души били ранени.
Още: Рязал уши: Финландия осъди руския изверг "Русич" за военни престъпления в Украйна
Още: Украински дронове са поразили газови компресорни станции и склад за ракети в Русия (ВИДЕО)
Полицията и Националната гвардия издирват избягалия войник на срочна служба, открил стрелбата. Той е роден през 2001 г., посочва украинското МВР
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Ядрените оръжия в Европа и САЩ: Кой и какво има, колко е опасно и кой е най-силният?
В завода „Южмаш“, където стана трагедията, се произвежда продукция в областта на военната авиация, но и за селското стопанство.