Френските католически епископи изразяват разочарование от обявяването на президента Макрон за нов законопроект, който легализира медицинската помощ при смърт, съобщават от информационния канал на Ватикана.
Още: Хърватия след приемането на еврото: Приливът на туристи расте
Още: Обяснено: Защо Черно море е толкова важно за Украйна и Русия?
Предложението на Макрон
Припомняме, че след неотдавнашното окончателно приемане на поправката към френската конституция, която прави аборта конституционно право, президентът Еманюел Макрон обяви в понеделник, че през май ще представи законопроект, който легализира медицинската помощ при смърт на неизлечимо болни хора. ОЩЕ: Еманюел Макрон заговори за законопроект, позволяващ асистирано самоубийство
Ватикана не одобрява законопроекта
Френските католически епископи, които отдавна се застъпват за укрепване на палиативните грижи, отхвърлиха законопроекта. „Закон като този, каквато и да е целта му, ще насочи цялата ни здравна система към смъртта като решение“, каза архиепископ Ерик дьо Мулен-Бофор от Реймс и президент на Френската епископска конференция (CEF) пред La Croix.
Според католическите епископи президентът Макрон допълнително подхранил противоречията, като е нарекъл законопроекта „закон за братството“. „Наричането на текст, който отваря както асистираното самоубийство, така и евтаназията, „закон за братството“ - е измамно“, каза архиепископ Мулен-Бофор. ОЩЕ: Първа в света: Франция вписа правото на аборт в конституцията си
Още: Проливен дъжд превърна в реки улиците на гръцки остров (ВИДЕО)
Още: Немското разузнаване: През 2030 г. Русия подготвя нападение срещу НАТО
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Милиони на улицата, арести, обвинения: Къде е бъдещето на Турция? (ВИДЕО)
Още: За 2 млрд. долара: Полша договори със САЩ логистична поддръжка за "Пейтриът"