Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

В Украйна не са останали неповредени ВЕЦ и ТЕЦ

22 ноември 2022, 16:16 часа • 3015 прочитания

В Украйна не са останали хидро- и топлоелектрически централи, които да не са повредени от руските ракетни атаки. Всички ключови подстанции също са били поразени, съобщиха от държавната енергийна компания "Укренерго", цитирани от УНИАН.

Още: Гърция ще подкрепи бизнеса на засегнатите от земетресенията острови

Още: Трус с магнитуд 4,8 в Източна Турция

Всяка възлова подстанция е била атакувана по 3, 5, дори по 8 пъти подред, каза директорът на компанията Владимир Кудрицки на брифинг.

ОЩЕ: Енергийна компания към украинците: Излезте зад граница, за да пестим ток 

„Мащабът на разрушенията е колосален. След всяка масивна ракетна атака е необходимо време, за да се захранят потребителите“, коментира той. „Енергийната система все още не може да генерира толкова електричество, колкото потребителите биха искали да консумират“, обясни Кудрицки.

Още: "Без храна, вода и не ни пускат до тоалетна": Полша задържа с часове самолет с 236 руснаци на борда (СНИМКИ)

Още: Сириец нападна с нож минувачи в Австрия, има жертви (СНИМКА)

ОЩЕ: Киев: Ударите по енергийната ни система са лоша идея. На Песков и Пригожин ще им трябва ток в килиите

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес