На 16 юли заместник-министърът на отбраната на Украйна Анна Маляр съобщи, че ситуацията по източната фронтова линия се е изострила, като украинските войски постепенно напредват в посока Бахмут, но се отбраняват в близост до Купянск.
Още: Великобритания взе важно решение за F-35: Какво зависи от настроението на Тръмп?
Още: Личният пастор на Тръмп посети Буча и Ирпен (СНИМКИ)
Според Маляр два поредни дни руските сили извършват атаки в посока Купянск в Харковска област, а украинските сили са в отбрана. "Провеждат се интензивни сражения, а позициите се променят динамично по няколко пъти на ден", написа тя в "Телеграм".
ОЩЕ: Руски командири вещаят провал на Русия. Атака с дронове в Крим (ВИДЕО)
Украинските сили са постигнали напредък по южния фланг на Бахмут и се опитват да задържат позиции по северния. Според Маляр украинските сили нанасят артилерийски удари по руските сили в града, като в същото време самите те са подложени на обстрел.
Още: Орбан без право на глас в ЕС: Новият германски канцлер напът да сбъдне европейската мечта
Още: Украйна няма да се съгласи с никакви ултиматуми. Тя трябва да спре Третата световна война
Руските войски продължават да водят настъпателни действия в направленията Авдеевка и Маринка, но украинските сили "ефективно ги задържат" и няма "промяна в позициите", добави Маляр.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Търговци продаваха храни с изтекъл срок на пазара за антики в Скопие
Още: Край с президентските амбиции: Осъдиха Марин Льо Пен (ВИДЕО)
ОЩЕ: Украински пробиви при Бахмут и Соледар, слух за нов трус с руски генерал (ВИДЕО)