На 8 септември Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) са унищожили руския комплекс за радиоелектронна борба "Москва-1". ВСУ са го следили цял месец, тъй като са изяснявали данните за неговото местонахождение. Стойността на комплекса се оценява на 57 милиона щатски долара. Според Цензор.нет, който се позовава на свои източници във ВСУ, Русия е разполагала само с 9 такива комплекса на въоръжение.
Още: Русия атакува Харков, има пострадали (ВИДЕО)
Още: САЩ възстановяват доставките на ключово за Украйна оръжие (ВИДЕО)
Според източниците на изданието специалните части на Украйна с помощта на предоставяни данни от Съпротивителното движение са разкрили наличието на този комплекс през август, но точните координати са останали неизвестни.
В продължение на месец ВСУ на три пъти са успявали да потвърдят местоположението на антирадарния комплекс като същевременно се е разработвал план за действие и е било насочено необходимото оборудване за унищожаването му към Василиевка. Точно в 13:30 часа на 8 септември с прецизен удар комплексът "Москва-1" е бил унищожен.
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 14.03.25 - Какви са сценариите за мир в Украйна?
Още: Португалският президент определи дата за парламентарните избори
Изображение: Цензор.Нет
Footage: pic.twitter.com/Zr5XYEbbvd
Още: Много предвидими, много манипулативни думи: Зеленски за позицията на Путин по примирието (ВИДЕО)
— ТРУХА⚡️English (@TpyxaNews) September 9, 2022