Убит е руски командир на елитна десантна бригада, воювал в Украйна от 2014 г.

18 септември 2023, 12:41 часа • 7828 | прочитания

Украинската армия е убила полковник Андрей Кондрашкин с позивна "Дунав" - командир на 31-ва десантно-щурмова бригада, едно от елитните военни формирования на руските сили. Това съобщи в Telegram главният редактор на изданието "Цензор.НЕТ" Юрий Бутусов, като се позовава на информация на заместник-командира на Росгвардия на сепаратистката Донецка народна република Александър Ходаковски.  

Още: Русия атакува Харков, има пострадали (ВИДЕО)

Още: САЩ възстановяват доставките на ключово за Украйна оръжие (ВИДЕО)

31-ва десантно-щурмова бригада е участвала във всички големи битки във войната срещу Украйна, се посочва в съобщението.

ОЩЕ: Русия губи в Украйна, но недостатъчно, за да е готова за справедлив мир (ВИДЕО)

В последните дни 31-ва бригада е имала задача да отрази атаките на 3-та щурмова бригада на украинските сили в Бахмутско направление южно от село Андреевка.

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 14.03.25 - Какви са сценариите за мир в Украйна?

Още: Португалският президент определи дата за парламентарните избори

По данни на журналиста, Кондрашкин не е успял да изпълни задачата си и редица опорни пунктове на 31-ва бригада са напълно унищожени, а украинците са нахлули в селото именно през отбранителния сектор на Кондрашкин.

ОЩЕ: Неизвестни лица с хеликоптери и оръжие завзеха петролна компания в Русия (СНИМКИ и ВИДЕО)

Бутусов отбелезва и, че в битките за Андеевка са избити голяма част от командния състав на 57-а, 72-ра, 85-а мотострелкова и 31-ва десантно-щурмова бригада на Въоръжените сили на Русия.

Ето публикацията и на Александър Ходаковский:

Още: Доналд Тръмп за Нобелова награда за мир. Номинация от румънски университет - излизал от шаблона, не бил класически тип политик, пледирал за мир

Още: Градушка отне човешки живот

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес